Kam ve Španělsku

Turisticky zajímavá místa, města, lokality

Pokud zavítáte do Španělska, pak byste si určitě neměli nechat ujít návštěvu hlavního města. Madrid nabízí několik historických památek z různých období. Určitě byste se měli podívat do paláce Palacio Real, který nahradil původní pevnostní palác, jenže zde stála, ale vyhořela. Palacio Real skrývá mnoho sálů a místností, které si určitě nenechte ujít. Budova paláce platí za velkolepou a nejhezčí ve městě. Je obklopena několika parky a naproti němu stojí katedrála Virgen de la Almudena.

Ale nejen Madrid má co nabídnout. Celé Španělsko je protkané památkami a zajímavými místy. Například El Escorial není tak daleko od hlavního města a je to krásná a obrovská stavba fungující jako klášter, mauzoleum a zámek. El Escorial stojí uprostřed nádherných zahrad. Pokud se pokusíte budovu zahradami obejít, vyjde to stejně, jako byste si vyšli na krátkou procházku.

Katedrála Sagrada Familia v Barceloně se začala stavět už v roce 1882, ale její stavby trvají dodnes. Jedná se o nejvýznamnější a nejznámější stavbu Antonia Gaudího. Patří k nejznámějším náboženským stavbám na světě a stal se z ní jeden z významných symbolů Barcelony.

Další významnou památkou Španělska je kordobská mešita zvaná Mezquita. Základní kámen této budovy byl položen již v 8. století. V 16. století byla část budovy pod vlivem křesťanství stržena a na jejím místě byla postavena katedrála. Vysoká zvonice tyčící se nad nádvořím meří neuvěřitelných 93 metrů.

Další památka, která určitě stojí za návštěvu je komplex paláců pocházejících ze středověku a nazývá se Alhambra. V době, kdy ve Španělsku vládli Arabové, sloužila Alhambra jako mešita, nyní je využívána jako muzeum islámské kultury a architektury.

Španělsko má opravdu co nabídnout, stačí si jen dobře vybrat a můžete se těšit z obdivování kultury.

Počasí aktuálně | Počasí na Slovensku | Počasí v Bulharsku | Počasí v Chorvatsku | Počasí v Itálii | Počasí v Řecku
© 2008 Počasí ve Španělsku, počasí Španělsko. | Aktuální předpověď počasí ve Španělsku. Počasí Španělsko, Barcelona, Costa Brava, Ibiza, Mallorca.
Created by: MFÁčko | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů