Koupání ve Španělsku

Pláže a koupání

Nejznámější a nejnavštěvovanější pláží ve Španělsku je určitě Costa Brava, což v překladu znamená Divoké pobřeží. Pláž se nachází na nejsevernější části španělského středomořského pobřeží. Tato pláž se rozpíná přibližně 200 km a sahá až k francouzským hranicím. Costa Brava je známá a charakteristická svým pestrým povrchem. Najdete zde jak příjemné a měkoučké písečné pláže, tak i skalnaté příkré útesy.

Dalšími navštěvovanými plážemi jsou pláže na Mallorce. Tento ostrov vám nabídne pestrou škálu prosluněných pláží, kde se budete moci opalovat a odpočívat.

Velikostně druhým ostrovem náležícím souostroví Baleáry je Menorca. Tento ostrov je podstatně menší než Mallorca a je o hodně klidnější. Velké území tvoří jen neporušená příroda a působí velmi typicky. Domorodý nádech jí neupřete.

Jeden z Baleárských ostrovů, stejně jako Mallorca a Menorca, je také Ibiza. Ibiza se stala vyhledávaným turistickým místem právě pro své krásné a lákavé pláže.  Jsou tu jak pláže písečné, tak i skalnaté povrchy. Na Ibize vládne subtropické podnebí, a tudíž je tu celý rok příjemné teplo. Obvod ostrova a tedy délka pobřeží činí asi 210 km. Ostrov se nachází přibližně 100 km od pevniny.

Costa Cálida je dalším územím patřícím Španělsku, kde najdeme rozsáhlé pláže, příjemné nejen pro oko. Odpočinek na takové pláži vás příjemně naladí. Jedná se o 250 km dlouhou sestavu pláží, které jsou občas protnuty skalnatými útesy. Na plážích je možnost zkusit si některé z vodnch adrenalinových sportů, jako je například surf, vodní lyžování, potápění nebo si můžete zakoupit školu plachtění.

Všechny pláže ve Španělsku a na ostrovech patřících Španělsku vás přivítá pohádková krajina a příroda. Budou se o vás starat sympatičtí jižané a vy si budete moci vychutnat krásnou a uvolňující dovolenou.

Počasí aktuálně | Počasí na Slovensku | Počasí v Bulharsku | Počasí v Chorvatsku | Počasí v Itálii | Počasí v Řecku
© 2008 Počasí ve Španělsku, počasí Španělsko. | Aktuální předpověď počasí ve Španělsku. Počasí Španělsko, Barcelona, Costa Brava, Ibiza, Mallorca.
Created by: MFÁčko | Mapa stránek | Zásady ochrany osobních údajů